Об’єднана громада в перспективі Друкувати Написати листа
Четвер, 02 липня 2015 10:52

18 червня 2015 року депутати Полтавської обласної ради затвердили  перспективний план     формування територій громад Полтавщини. Таким планом було затверджено і  формування  Глобинської об’єднаної територіальної громади. Згідно цього перспективного плану до нової об’єднаної громади  мають входити     Глобинська міська рада, Жуківська, Опришківська, Пирогівська,  Бабичівська та Борисівська сільські ради.

Якщо таке об’єднання відбудеться  то кількість всього населення об’єднаної громади становитиме 16 225 осіб, які проживатимуть в 23 населених пунктах. Загальна площа  території громади складе 353 квадратних кілометри. Найбільша кількість жителів проживає в м. Глобине – 9800 жителів, Пирогах – 824,  Устимівці – 722, Опришках -706, Жуках -688, Бабичівці -616, Шепелівці – 513, Борисах – 450. Найменша кількість жителів проживає в селі Жорняки, де за даними на 1 січня 2015 року зареєстровано всього 3 жителів. Наступними йдуть населенні пункти Опришківської сільської ради: Мар’їне – 7 жителів та Битакове  Озеро – 9 жителів.

При цьому найбільша відстань між адміністративним центром Глобине  та населеними пунктами,  в разі об’єднання громади в такому форматі, складатиме – між Глобине і с. Новоселівка (Жуківської сільської ради) – 25 км.. Наступним за відстанню  є с. Бориси -  21, 3 км.. А найменшою всього до двох кілометрів  може бути  в разі будівництва шляху через залізничний переїзд «Черевані»  між Глобине і с. Черевані. До речі вулиця в м. Глобине, що йде в напрямку однойменної залізничної зупинки та села Черевані називається Жовтневою, а вулиця в селі Черевані, що йде в зустрічному напрямку до зупинки «Черевані» теж носить назву «Жовтневої». Символічно – чи не правда ?

На території Глобинської об’єднаної громади  в запропонованому форматі буде розміщуватися 9 навчальних закладів: загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 5, загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів -4. Всього шкільної молоді – 1577 учнів.

Також на території громади є 7 дошкільних навчальних закладів, 16 закладів культури, 14 ФАПів, 2 лікарські амбулаторії та 1 лікарня.

Загальний  розрахунковий  обсяг  доходів  об’єднаної громади має становити понад 40, 5 млн. грн.. А з врахуванням  реверсної дотації на освіту – 48,6173 млн. грн..